Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Energetyczne świadectwo – w jaki sposób się je robi

Strona główna » Energetyczne świadectwo – w jaki sposób się je robi
Energetyczne świadectwo – w jaki sposób się je robi

Jednym z ważniejszych dokumentów, które posiadać muszą właściciele dużej części domów i mieszkań, jest Świadectwa energetyczne. Dokument ten ma za zadanie przede wszystkim poświadczać, jak dużo jest potrzebne do jego ogrzewania i codziennej eksploatacji. A to bardzo się może różnić w zależności od rozmiaru obiektu, jego stanu technicznego i wyposażenia.

Posiadanie takiego świadectwa pozwoli na przykład wynajmującym czy kupującym oszacować, na jakie koszty muszą się nastawić i jakie inwestycje będą potrzebne. Samo świadectwo wykonane być może wyłącznie przez certyfikowaną osobę, która posiada konieczne doświadczenie i umiejętności. Jeśli chodzi o koszty, to wcale one nie są jakoś bardzo wysokie. Za nieduże mieszkanie bez problemów wystarczy kwota mniej więcej trzystu, w przypadku dużych budynków wzrośnie ona kilka razy.

Nasze przepisy określają dokładnie, które z informacji mają zawierać wykonane w prawidłowy sposób Świadectwa energetyczne. W takich dokumentach musi się więc znaleźć frontowe zdjęcie obiektu, szczegółowy plan z wymiarami poszczególnych pomieszczeń, oraz informacja o konstrukcji stropów i ścian. Uwzględnić też należy sposób ogrzewania wnętrza, jak też przygotowywania ciepłej wody. Istotnym elementem będą obliczenia wykonane przez osobę przygotowującą certyfikat, do których się bierze otrzymane dane. Taki certyfikat po zrobieniu jest ważny przez okres dziesięciu lat, ale jeżeli w międzyczasie wykona się jakieś modyfikacje, to należy go zrobić jeszcze raz.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz