Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Gdzie są stosowane przegrody i kurtyny z PCV

Strona główna » Gdzie są stosowane przegrody i kurtyny z PCV
Gdzie są stosowane przegrody i kurtyny z PCV

Współczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z najróżniejszych materiałów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem wiele różnych zalet, i dlatego cieszy się taką popularnością. Najczęstszą jego formą są różnego rodzaju folie, które mają naprawdę szerokie zastosowania. Przede wszystkim folia PCV jest mocno elastyczna, a jednocześnie wytrzymała i trwała.

Nawet zginanie wiele racy nie spowoduje jej popękania, a równocześnie ma ona dużą odporność na mechaniczne uszkodzenia. PCV posiada również niski współczynnik cieplnej przenikalności, przez co może stanowić świetny izolator termiczny. Ta cecha PCV jest wykorzystywana przy kolejnym niezwykle popularnym zastosowaniu takiej folii, którym są kurtyny paskowe. Przeważnie mają one formę zachodzących na siebie pasków, przez jakie po odsunięciu da się przejść lub przejechać wózkiem.

Jednocześnie w stanie spoczynku paski przylegają do siebie dokładnie, i skutecznie zapobiegają uciekaniu ciepła. W przypadku takich zastosowań dużym plusem jest też to, że paski z takiej przesłony można zabarwić na najróżniejsze kolory. Standardowo są one robione z bezbarwnego tworzywa, ale są również możliwości zabarwienia ich na jedną z kilku barw. Mniej widocznym, ale niezwykle istotnym miejscem wykorzystania takich folii są przegrody spawalnicze. Ich główne zadanie to ochrona stanowiska spawacza przed emitowaniem niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I właśnie do tego celu PCV świetnie się nadaje, bowiem folia mająca grubość zaledwie pół milimetra pochłania w zasadzie całość takiego promieniowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz