Jak wpajać maluchom zasady dbania o zdrowie?

Wiemy, iż nasze dzieci potrzebują zdrowej diety, bogatej w witaminy, by prawidłowo się rozwijały, niemniej jednak nie zawsze wiemy jak wpoić im zasady zdrowego odżywiania. Najporządniej jeżeli sami będziemy dla nich przykładem oraz przedstawimy, iż zdrowe posiłki nie są nieapetyczne i nie zawsze składają się z warzyw. Nie możemy gotować dwóch różnych posiłków, dla siebie i dla dziecka, bowiem wtedy ono pomyśli, iż to co mu serwujemy nie smakuje nam, w następstwie tego tym samym smaczne nie jest. Dziecko musi widzieć, iż jemy to co ono. Dieta ma obowiązek być urozmaicona, a dania muszą zachęcająco wyglądać. Jeśli każdego dnia będziemy kucharzyli to samo, to w końcu pociecha znudzi się oraz uzna, iż na pewno wszelkie zdrowe artykuły są tak banalne.

Trzeba bezustannie wyszukiwać oryginalnych pomysłów na posiłki, by były one interesujące, przy okazji nauczymy się porządniej gotować oraz sami własnemu organizmowi dostarczymy wielu drogocennych składników odżywczych – zobacz retinol serum cena. Potrzebne jest ograniczenie dziecku słodyczy, jeżeli zawsze kiedy wyłącznie ma ochotę kupowali będziemy mu słodycze przyzwyczai się do nich oraz trudno będzie je zastąpić zdrowymi owocami, czy innymi przekąskami. Jeżeli natomiast wyznaczymy pewną granicę to prościej będzie mu się przystosować do zasad. Wiele osób nie dba o swoje zdrowie.

Oczywiście mają na to wiele różnego typu tłumaczeń. Najczęściej sugerują, że nie mają czasu i są nazbyt zajęci, by myśleć jeszcze o zdrowiu. Argument ten jest bzdurny, żeby zadbać o zdrowie nie wypada zapisywać się na siłownię i iść do niej siedem dni w tygodniu i ćwiczyć każdego dnia kilka godzin. Nie należy także stać przy garnkach pół dnia, aby ugotować zdrowy obiad dla siebie oraz pełnej rodziny. To wszystko to wyłącznie usprawiedliwianie się przed samym sobą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić