Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tablica edukacyjna – jak zrobić taką samemu

Strona główna » Tablica edukacyjna – jak zrobić taką samemu
Tablica edukacyjna – jak zrobić taką samemu

Zabawki manualne doskonale sprawdzają się przy małych dzieciach. Nie tylko gwarantują one doskonałą zabawę na długie godziny, ale przy okazji bardzo dobrze działają na wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych oraz poprawiają koordynację ruchową. Z tego też powodu warto już od pierwszych lat o takie zabawki zadbać, a jedna z ciekawszych propozycji to najróżniejsze tablice manipulacyjne.

Takie tablice są proste w budowie, ponieważ robi się je ze sklejki lub drewnianej deski, z przymocowanymi różnymi elementami. To, co tablica manipulacyjna będzie w sobie mieć, zależy przede wszystkim od wytwórcy, choć w części przypadków zrobić ją można zgodnie z własnym pomysłem. Powszechnie wykorzystywane są różnego rodzaju kółka zębate, pokrętła, przełączniki czy suwaki, które można przekręcać, przesuwać czy zamykać. Bardzo dobrze będą się też sprawdzać przedmioty mające przyciski, takie jak telefony, piloty czy kalkulatory.

Natomiast do stymulacji słuchu wykorzystać można trąbki, dzwonki czy też nieduże cymbałki, chociaż akurat przy nich rodzice uzbroić się będą musieli w spokój i cierpliwość. Na rynku dostępnych jest dużo różnych tablic, różniących się rozmiarem, liczbą przymocowanych przedmiotów i ich rodzajem. Podczas wyboru trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, dlatego też tablica edukacyjna dla dzieci nie może posiadać żadnych ostrych elementów, które mogłyby spowodować zranienie. Wszystko musi być również przymocowane we właściwy sposób, żeby nie zostało urwane przy bardziej intensywnej zabawie.

Tablica powinna posiadać odpowiedni rozmiar, aby bez problemów można było wszystko dotykać i przesuwać. Nie warto jednak przesadzić z liczbą zamocowanych elementów. Jest zalecane, aby tablice edukacyjne nie miały ich powyżej dwudziestu, ponieważ wtedy dzieci wykorzystują je najbardziej efektywnie. Dobrze by było, żeby różniły się też poziomem trudności, ponieważ wtedy stanowić będą na malucha wyzwanie, które będzie on chciał pokonać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz