Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W co zapakować podarek? Wypróbuj torby

Strona główna » W co zapakować podarek? Wypróbuj torby
W co zapakować podarek? Wypróbuj torby

W dzisiejszych czasach w niejednym punkcie sprzedaży możemy się spotkać z eko artykułami. Cechuje je duża rozmaitość ze względu na własny ekologiczny zakres. Co poniektóre z punktów sprzedaży są ściśle przydzielane ekologicznym towarom. Prowadzona przez nas wiedza na temat tego rodzaju artykułów jest znikoma oraz w szeregu przypadków nie przywiązujemy uwagi do oznakowań odnajdujących się na opakowaniach.

Jakkolwiek symbole te mają kolosalne znaczenie oraz nie bez powodu są umieszczane na etykiecie – również, jeśli chodzi o torby ekologiczne, jak materiałowe torby. Oznaczeń tych jest niezmiernie dużo oraz warto chociażby część z nich zaznajomić.

Kiedy przy towarze zobaczymy identyfikator z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny towar należy do żywności, jaka spełnia niezmiernie surowe normy oraz nie jest to produkt z importu. Symbol mu przypisany to Euro-liść. Kolejną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z wiadomością nad globem „bezpieczny dla ozonu”, i u dołu „pozbawiony FCKW”. Oznacza to artykuł, jaki jest pozbawiony freonów oddziałujących szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Następny symbol opisuje Błękitnego Anioła i jest on przypisywany rozmaitym towarom ekologicznym.

Oznaczenie pochodzi z Niemiec oraz jest to najwcześniej powstały symbol tego rodzaju. Jeżeli spotkamy żywność, która pochodzi od zwierzaków, lub ewentualnie roślin możemy się spotkać z greckim certyfikatem definiowanym mianem Bio Hellas. Następny będzie dużo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy produkcie mówią nam, iż opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwnych zabijaniu zwierząt przygotowywano artykuły ze znaczkiem przedstawiającym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Też opakowania biodegradowalne mają swoje oznaczenie oraz powiadają nam o opakowaniach, jakie ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Ostatnim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz