Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zajęcia z terapii integracji sensorycznej oferowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach

Strona główna » Zajęcia z terapii integracji sensorycznej oferowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach
Zajęcia z terapii integracji sensorycznej oferowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach

Ćwiczenia z terapii integracji sensorycznej proponowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach oferowane są dla dzieci, jacy mają zaburzenia w obrębie funkcjonowania poszczególnych zmysłów. Każdy rodzic, który zapisze własne dziecko na terapia si Śląsk ma gwarancję, że jego podopieczny zostanie jak najlepiej zadbany i zajmą się nim wykwalifikowani eksperci.

Sporym walorem placówki pozostaje to, że każdy plan pomocy jest ustalony na prywatnych regułach. Za pomocą stymulowanej zabawy wspierane są zmysły dziecka, co usprawnia równocześnie motorykę małą i dużą a także koordynację wzrokowo – ruchową.

Celem tej terapii jest dostarczenie maluchowi kontrolowanej liczby bodźców sensorycznych, co przekłada się na ulepszeniu integracji bodźców jakie docierają do dziecka z zewnątrz, jak i z jego ciała. Najpierw ma miejsce diagnoza si Śląsk, mająca za zadanie dobierać najlepsze ćwiczenia dla konkretnego dziecka.

Ćwiczenia odbywają się w auli do tego przygotowanej, w jakiej zastosowany jest wyspecjalizowany sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie a także materiały mające różną fakturę, dedykowane do stymulacji dotykowej, wzrokowej, węchowej i smakowej.

Oferowana terapia si śląskie skierowana jest między innymi do dzieci: nadwrażliwych na dotyk, nielubiących ubierać ubrań z metkami, nielubiących zabaw w piasku, ciągle się potykających, z wybiórczością pokarmową, ciągle rozbudzonych, mających problemy z wykonywaniem rysunków, mających problemy z napięciem mięśniowym, lękliwych oraz nad wyraz uwrażliwionych na głośne dźwięki. Diagnoza obejmie: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, konsultację z rodzicami. Zajęcia odbywają się w wyposażonym pokoju, a pedagodzy i fizjoterapeuci, mają stosowne certyfikaty, zatwierdzające ich uprawnienia. Jest to polecany ośrodek w województwie śląskim.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz