Co należałoby wiedzieć o tresurze pieska – bazowe szkolenie psów

Jakiemukolwiek właścicielowi pieska zależy na tym, żeby jego ulubieniec był mu posłuszny oraz godnie reagował na wydawane polecenia. Psy żądają zatem tresury, jaka pomaga uformować ich charakter.

Aktualnie istnieje możliwość oddania pieska do szczególnej szkoły, gdzie zostanie przyzwoicie wytresowany, jednakże nie zawsze jest to konieczne. Sporo rzeczy wolno zresztą zdziałać we własnym zakresie. Grunt to pamiętać o kilku sprawach. W głównej mierze przydatna jest cierpliwość. To jak ekspresowo pies uczy się miarodajnych rzeczy jest zależne od jego usposobienia, a także od rasy.

Wiadomo też, że im młodszy jest pies, tym odpowiedniej. U dorosłych psów zmiana pewnych zachowań jest niezmiernie kłopotliwa lub ewentualnie w ogóle nie możliwa. W tresurze niesłychanie istotna jest systematyczność – znacznie więcej na ten temat wolno dowiedzieć się na Szkoła dla psów Warszawa, gdzie znajdują się ważne wiadomości dotyczące szkolenia czworonoga.

Najporządniej to robić na co dzień o stałych porach. Jednorazowy trening nie powinien trwać zanadto długo – w przeciwnym wypadku zwierzę będzie posiadać kłopoty z koncentracją. Właściciel ma obowiązek być także konsekwentny bez względu na okoliczności. Inaczej do czworonoga docierają przeciwne komunikaty oraz w rezultacie nie wie on, co ma robić. Tresując psa, w żadnym wypadku nie można się uciekać do kar fizycznych. Nie zapewniają spodziewanych efektów, nie wspominając o tym, że dla zwierzęcia to trauma. Tresura powinna wzmacniać więź między psem a właścicielem, nie może ona bazować na strachu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić