Dywan do salonu – o czym należy pamiętać przy zakupie

Wybór odpowiedniego dywanu do salonu czy pokoju nie jest wcale takim prostym zadaniem, jak może się na początku wydawać. Trzeba bowiem zwrócić swoją uwagę na parę ważnych szczegółów, żeby wszystko nie tylko ładnie wyglądało, ale też było praktyczne oraz funkcjonalne. Dywany kupować można w sklepach stacjonarnych, lecz również w sieci, przykładowo odwiedzając jakiś sprawdzony tanie dywany sklep internetowy. Planując taki zakup trzeba przede wszystkim się zastanowić nad wymiarami.

W porównaniu z wykładzinami dywany do przedpokoju najczęściej nie są kładzione na całą podłogę, a tylko na jej jakiś kawałek. Niektórzy z właścicieli domów przykrywają jej dużą część, inni wolą bardziej minimalistyczną wersję, z niedużym dywanem na środku. Bez względu jednak na wielkość takiego dywanu ważne jest, aby nie blokował on otwierania drzwi. Te oczywiście w razie konieczności można przyciąć, jednak jeśli nie będzie to konieczne, to należy raczej unikać takiego rozwiązania.

Dużo lepiej będzie, jeżeli dywan sznurkowy do salonu zostanie ułożony w taki sposób, aby pozwolił na bezproblemowe otwieranie i zamykanie. Następnym aspektem jest kolor. Tu możliwości jest naprawdę dużo, ponieważ producenci prześcigają się w prezentowaniu kolejnych motywów i wzorów. Czy kolor dywanu harmonizował będzie z resztą wyposażenia, czy jednak mocno kontrastował – to już zależy od tego, co wymyśli właściciel. Podczas wyboru należy zwrócić też uwagę na rodzaj materiału.

Zarówno dywany klasyczne jak też chodniki do przedpokoju na metry mogą być wykonane między innymi z naturalnej wełny, zapewniającej miękkość i bardzo przyjemny dotyk. Świetnie w tej roli sprawdza się również akryl, który jest podobny do wełny, lecz sporo od niej tańszy. Dużą zaletą dywanów akrylowych jest dobra izolacja termiczna, a także odporność na utratę kolorów pod działaniem promieni słonecznych. Sporym zainteresowaniem klientów zaczęły się też cieszyć wycieraczki do przedpokoju zrobione z polipropylenu, materiał ten jest bowiem odporny na wodę i wilgoć.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić