Francuskie buldogi – jakie ma cechy charakterystyczne ta rasa psów

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością się cieszą buldogi francuskie. Wynika to z tego, że są one doskonałymi przyjaciółmi, idealnie nadającymi się do domów w których mieszkają dzieci. Ich łagodny charakter wraz z wesołym usposobieniem powodują, że momentalnie zdobywają sympatię i stają się pełnoprawnymi domownikami. Buldogi francuskie nie są dużymi psami.

Przeważnie ich waga nie przekroczy kilkunastu kilogramów, a maksymalna wysokość trzydziestu kilku centymetrów. Dzięki temu bez problemów trzymać je można nawet w małym mieszkaniu, oczywiście pamiętając o regularnym wyprowadzaniu. Pewna ilość ruchu jest potrzebna przy nich, ale nie ma potrzeby przesadzania z nią, nawet osoby lubiące bardziej poleniuchować sprawdzą się bardzo dobrze jako opiekunowie.

Podczas tych spacerów uważać jedynie należy na nadmierne upały, bowiem buldogi źle znoszą wysokie temperatury. Za to jeżeli chodzi o opiekę to nie są przesadnie wymagające. Nie trzeba ich czesać cały czas, ponieważ ich sierść mało wypada. Natomiast trzeba zadbać o oczy i uszy, co zapobiegnie zapaleniom. Niestety ta rasa psów może dość często chorować, trzeba więc w miarę możliwości dbać o ich zdrowie i kondycję. Z pewnością takiego psa należy kupować jedynie w pewnej hodowli, a taką można znaleźć na przykład wpisując w wyszukiwarce słowa buldog francuski szczeniak. Wtedy będzie się miało pewność, że pies będzie miał odpowiedni charakter jaki ma ta rasa, co w przypadku jakiś krzyżówek niestety będzie nieprzewidywalne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić