Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Hosting pod internetową stronę – jakie możliwości są dostępne

Strona główna » Hosting pod internetową stronę – jakie możliwości są dostępne
Hosting pod internetową stronę – jakie możliwości są dostępne

Jeżeli ktoś będzie chciał, aby jego strona była widoczna w internecie, to gdzieś musi umieścić jej dane. Do takich celów służą specjalne serwery, jakie na podstawie podanego adresu otrzymują zapytania użytkowników i zwracają wygenerowaną treść. Zależnie od przyjętego modelu na takiej maszynie może działać tylko jedna internetowa strona, a może być ich więcej. Miejsca takie potocznie są nazywane hostingiem, i jest ich obecnie kilka rodzajów. Jeżeli ktoś ma ochoty nic płacić, to powinien nawet znaleźć zupełnie darmowe, lecz przy nich nie jednak się nie należy spodziewać zbyt wysokich parametrów. Wśród właścicieli małych stron największym zaufaniem cieszą się hostingi współdzielone. Na jednej maszynie fizycznej będzie się znajdowało między kilka a kilkadziesiąt kont, i wszystkie one wspólnie działają.

Zaletą tego rozwiązania są stosunkowo niskie ceny, wynoszące niekiedy parę złotych za miesiąc, lecz przy większym obciążeniu ruchem pojawiają się problemy z wydajnością. W takim przypadku lepiej się sprawdzi niewiele droższy hosting VPS serwer, jaki ma ustalone zasoby w postaci pamięci i procesora. Tak więc nawet jeśli na jednym z kont coś się będzie działo, to nie wpłynie to w żaden sposób to na stabilne działanie pozostałych serwisów. W przypadku dużych stron można się też zdecydować na dedykowany serwer, którym jest całkiem niezależna maszyna. Bardzo chętnie są także wybierane takie rozwiązania jak hosting WordPress SSD, czyli przeznaczony pod konkretne przeznaczenie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz