Kredyty dla firm zagranicznych – wszystko co musisz wiedzieć

Po wygranych przez partię rządzącą w stworzonym przez nas kraju następnych już wyborów parlamentarnych, można usłyszeć coraz silniejsze głosy, że nareszcie nadszedł czas naprawiania kraju. Ma to być odpowiedź na zarzuty opozycji, że premier łata tylko dziury budżetowe, nie martwiąc się o zadbanie o zdrowe struktury ekonomiczne w Polsce. Jakąś z naszych największych bolączek, jest zbytnie zadłużenie w stosunku do całego budżetu. Co prawda daleko nam do Włoch czy Grecji, jednak ocieramy się o próg, który zapisany jest w konstytucji polskiej.

Wszyscy zainteresowani są zgodni, ze najlepszym rezultatem byłoby zachęcić obcy kapitał do jeszcze bardziej profesjonalnego wchodzenia na stworzony przez nas rynek. To właśnie dzięki temu nie tylko uszczupliłoby się bezrobocie, czego zaznaliśmy już kilka lat temu. Budżet polski miałby dodatkowe wpływy, co pozwoliłoby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Projektem rządu na jeszcze szybsze inwestowanie w stworzonym przez nas kraju, ma być stworzenie szczególnego banku dla zagranicznych inwestorów. Ma on udzielać inwestorom pożyczki i kredyty, które mają być przede wszystkim dotowane przez budżet, a w konsekwencji niżej oprocentowane oraz tańsze – kredyt dla firm bez zaświadczeń. Poza tym zasady przyznawania takich pożyczek czy kredytów mają być uproszczone. Zamiast długiego oczekiwania na decyzję, opierać się wolno na centralnym banku danych wszystkich korporacji zagranicznych, z którego wpłynęłyby wszelkie potrzebne do podjęcia decyzji dane. To symbolizowałoby udzielenie pożyczki w przeciągu dnia.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić