Kierowanie autami przez niepełnosprawne osoby – jakie są możliwości

Problem z niepełnosprawnością ruchową dotyka sporej części naszego społeczeństwa. Z takich też powodów bardzo ważne będzie to, aby zapewnić takim osobom możliwie duże możliwości na normalne funkcjonowanie. Dotyczy to wielu różnych obszarów, w tym także związanych z poruszaniem się i komunikacją. Jedną z ważniejszych rzeczy jest na przykład przygotowanie aut do kierowania przez osoby, jakie na przykład mają problemy z nogami.

W ich przypadku tradycyjne używanie pedału hamulca czy gazu nie wchodzi w grę, ale na rynku jest kilka rozwiązań, które mogą w tym pomóc. Jedno z popularniejszych oferuje firma Veigel, a jest to nic innego jak ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten znany też jest jako RGH, a całe sterowanie odbywa się za pomocą dźwigni albo pokrętła. Zamontować go można w większości samochodów posiadających w automat, i umożliwia płynne i bezpieczne sterowanie pedałami.

Dzięki wysokiej jakości wykonania ten układ umożliwia pełne kontrolowanie pojazdu, nawet w nieprzewidzianych przypadkach. Duże możliwości regulacyjne powinny pozwolić każdemu z użytkowników dopasować położenie do swoich potrzeb, co też przełoży się na komfort nawet podczas dłuższego podróżowania. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca posiadają dodatkowe funkcjonalności, bardzo przydatne podczas codziennej jazdy, takie jak na przykład włączanie klaksonu czy kierunkowskazów. Duży nacisk podczas projektowania został postawiony na kwestie związane z bezpieczeństwem, z tego też powodu urządzenie to jest stosowane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić