O jakich rzeczach należy pamiętać instalując separator tłuszczu

Gastronomiczne obiekty, jakie używają w kuchni dużo różnych tłuszczy, dbać muszą o ich odpowiednie utylizowanie. Bezpośrednie wylewanie do kanalizacji nie może mieć miejsca, bowiem przepisy na to nie pozwalają. Z tego też powodu w takim przypadku konieczne będzie zainstalowanie specjalnego separatora do oddzielania tłuszczu, jaki dokładnie oczyści ścieki z takich substancji. Podczas instalacji separatora należy zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Przede wszystkim należy do dobrać pod względem parametrów do tego, co będzie spływać do niego podczas pracy.

Dodatkowo należy go ustawić w takim miejscu, aby był łatwy dostęp. Wynika to z tego, że systematycznie wykonywać będzie trzeba przegląd separatorów, i firma zajmująca się tym tematem musi mieć możliwość dojechania. Rzecz jasna firmy z tej branży są przygotowane na wiele różnych sytuacji, dysponują też sprzętem mającym spory zasięg, lecz czasem mogą się zdarzyć przypadki, że nawet to może nie pomóc. W zasadzie wszystko jest do zrobienia, ale jeżeli trzeba będzie wykonywać jakieś niestandardowe prace, to zapewne czyszczenie separatorów cena będzie też trochę wyższa.

Przy użytkowaniu separatora w zbiorniku będą się gromadzić odseparowane tłuszcze, z tego też powodu co pewien okres czasu trzeba się ich pozbyć. Taki czyszczenie separatorów tłuszczu Śląsk musi być wykonywane przez firmę posiadającą niezbędne uprawnienia, a także wcześniej wspominany samochód do gromadzenia takiego ładunku. Z reguły tego typu serwis odbywa się raz na miesiąc, lecz za każdym razem trzeba ustalić go indywidualnie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić