Profesjonalna poradnia endokrynologiczna

Schorzenia z jakimi można skierować się do profesjonalnej poradni endokrynologicznej dotyczą wszystkich przypadków powiązanych z układem dokrewnym. Najczęstszy motyw spotkania u endokrynologa to problemy powiązane z tarczycą, a więc z niewielkim gruczołem który znajduje się w okolicach szyi. Jego głównym zadaniem jest wydzielenie 2 bardzo znaczących hormonów.

W placówce posiadający niemałe doświadczenie endokrynolog lidzbark warmiński będzie zajmować się diagnostyką oraz leczeniem chorych zmagających się ze schorzeniami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy oraz innymi. Ponadto można się tutaj skierować, kiedy ktokolwiek będzie cierpieć z powodu zaburzeń wzrastania oraz dojrzewania albo zmaga się z chorobami przemiany materii z otyłością oraz z cukrzycą.

Ponadto, jeżeli pozostałe choroby też mają wpływ na przemiany w hormonach, to też pozostaje to motywem do zgłoszenia się w takie miejsce. Z uwagi na to, że profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski na równi z pracą kliniczną prowadzi działalność naukową możliwe jest to, żeby rozpatrywał przypadki chorych na sposób indywidualny, na bazie innowacyjnych działań diagnostyczno – terapeutycznych. Użycie nowoczesnych schematów leczenia jest domeną jego placówki.

Poza schorzeniami tarczycy poddawane leczeniu są tu również zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, bądź czynne hormonalnie gruczolaki. U chorych stwierdzone są też choroby nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Dużo pacjentek zgłasza się również ze względu na nadmierne wydzielanie androgenów, co objawia się zaburzeniami miesiączkowania i hirsutyzmem. Placówka będzie zajmować się też zaburzeniami metabolicznymi o podłożu endokrynnym, czyli nadwagą, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej a także osteoporozą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić