W jaki sposób szybko i sprawnie zdobyć kredyt hipoteczny na remont mieszkania?

Od roku 2009 na naszym rynku nieruchomości nastąpiło spowolnienie sprzedaży, co roku zwiększa się wobec tego ilość nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, dotyczy to również mieszkań czy domów nowych, proponowanych poprzez deweloperów, jak także oraz tych z tak nazywanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest sprawiona pomiędzy innymi trudniejszym dostępem do kredytów hipotecznych, banki wymagają większej dyspozycji spłacenia zaciągniętego kredytu, a w takim razie porządnego kryterium dochodowego – Trinity Finance. Taka sytuacja sprawia także, że wiele domów ofiarowanych do renowacji wystawianych jest na sprzedaż za w wielu przypadkach nieduże pieniądze.

Wolno wobec tego nabyć relatywnie niedrogo taki dom, jednak zostaje sprawa remontu. Powstaje w tym momencie pytanie, czy wolno uzyskać w banku kredyt hipoteczny nie na zakup, lecz na remont takiego mieszkania. Często okazuje się, że banki nie odmawiają od razu udzielania tego typu kredytów hipotecznych, jednak jeszcze o wiele bardziej prześwietlają kredytobiorców niż przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu czy lokalu mieszkalnego.

Kwestią najważniejszą bowiem dla banku, obok kryterium dochodowego kredytobiorcy, jest wartość danej posiadłości, ponieważ to jest jakkolwiek istota zadłużenia hipotecznego. Jeśli w związku z tym wartość samego domu ofiarowanego do remontu jest względnie niewielka, a kredytobiorca chce uzyskać w formie kredytu kwotę mnóstwo wyższą, powstaje problem godziwego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach ocenienia wartości takiego domu banki wysyłają własnych przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu szacunkowego nieruchomości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić