Hipnoza – kiedy może być pomocna

Już dawno temu szamani czy kapłani umieli wprowadzać swoich współplemieńców w stan transu, nierzadko przy tym prowadząc rytuały lecznicze. Współczesna nauka bardzo ten obszar rozwinęła, a Hipnoza pojawiła się w wielu dziedzinach. Z powodzeniem zaczęła z niej również korzystać psychologia, bo w licznych przypadkach przynosi ona bardzo dobre wyniki. Częścią medycyny, która się zajmuje leczeniem hipnozą, jest nazywana hipnoterapia.

Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej hipnozy i wprowadzeniu pacjenta w trans lekarz ma możliwość dotarcia do tego, co stało się przyczyną problemu. Często bowiem problemy danego chorego biorą się z tego, co miało miejsce przed wielu laty, nawet w okresie dzieciństwa. Rzecz jasna po takim czasie nikt pamiętał tego nie będzie, lecz podświadomość jednak nie zapomina, i sprawia wiele problemów. Takie cofnięcie się do źródła traumatycznych przeżyć znane jest jako regresja hipnotyczna.

Psycholog podczas kolejnych seansów poznaje to, co się działo z pacjentem, i jeśli mu się to uda, to może pozbyć się blokady z podświadomości i poprawić pamięciowy ślad. Jeszcze nie tak dawno wielu ludzi obawiało hipnozy z powodu tego, że to zjawisko nie do końca było znane. Dzisiaj hipnozę się uważa za pełnoprawną gałąź medycyny, a do jej użycia przymierza się zwiększająca się liczba lekarzy. O tym, jak jest popularna, dowiedzieć się można sprawdzając jakiś kurs hipnozy, na który zawsze trudno znaleźć wolne miejsce.

 

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. +Reklama+
    W klinice stomatologicznej w Katowicach zapewnia się kompleksową opiekę dentystyczną. Pacjenci mogą liczyć na profesjonalne podejście oraz nowoczesne metody leczenia, sprawiając, że wizyta u dentysty staje się komfortowym doświadczeniem. Zapisz się już teraz na wizytę do dentysta Katowice.

Dodaj komentarz
Możesz także polubić