W jaki sposób wychować odpowiednio psa?

Kiedy w stworzonym przez nas domu mieszkają równolegle pies i małe dziecko, wtenczas musimy pamiętać, że to nie tylko pies stanowi zagrożenie dla naszego najmłodszego członka rodziny, niemniej jednak także może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego również względu dziecko ma obowiązek nauczyć się relacji przebywania w jednym domu z psem, po to, żeby była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie tylko karmienie, choć oraz to jest ważne – więcej sprawdzisz na karma dla psa premium. To obszerny obowiązek socjalizacyjny. Małe dzieci miewają od czasu do czasu nawyk dręczenia pieska, nazbyt długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji należałoby, więc zafundować psu miejsce, w którym może schronić się przed dzieckiem. W takim miejscu pies będzie czuł się bezpiecznie przed zakusami dziecka. Zdarza się również niejednokrotnie, że małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy również próbują włożyć im różne przedmioty do uszu oraz nosa. Wówczas to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany i wypatruje miejsca gdzie może się schronić. Aby osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu parę znaczących zasad, według których musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim warto nauczyć dziecko, aby nie wpadało na czworonoga, nie ciągnęło go za uszy, czy również ogon, oraz nie wkładało mu do nosa rozmaitych małych przedmiotów. Należy ustalić też, iż dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w jedzeniu, oraz nie drażnić go oraz nie wprowadzać w stan lustracji. Reguły te są pozytywne nie tylko dla czworonoga, niemniej jednak również dzięki nim możemy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies przyzwoicie traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha czy również do gryzienia go.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić