Jakie znaczenie mają regularne przeglądy stanu swoich zębów

Większość z nas słyszy od maleńkiego, że koniecznie trzeba dbać o swoje zęby, najlepiej szczotkując je przynajmniej dwa razy dziennie. Ale nie mniej ważne jest to, aby przeglądać je też regularnie u stomatologa, co pozwoli zaoszczędzić różnych kłopotów. Zaleca się, żeby taki przegląd robić przynajmniej raz na rok.

W wielu gabinetach nie będzie on nic kosztował, w pozostałych będzie trzeba zapłacić za niego jakąś niewielką opłatę. Podczas przeglądu dentysta dokładnie skontroluje stan całego uzębienia, ale także i reszty jamy ustnej, czy wszystko jest z nimi w porządku. Jeśli zauważone zostaną jakieś dziury, to przeważnie będą one niewielkie i szybkie do zaplombowania.

Jednak jeżeli ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to ewentualne konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wykonanie małej plomby nie powinno kosztować więcej niż 200 złotych. Lecz jeżeli taka dziura się powiększy i trzeba będzie zrobić leczenie kanałowe, to do wydatków dojdzie następny tysiąc złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego mogą się pojawić silne bóle i stany zapalne, a za takimi atrakcjami na pewno nikt nie będzie tęsknił. A zbyt duży ubytek w skrajnej sytuacji może doprowadzić do usunięcia zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Dlatego też faktycznie należy przynajmniej raz w roku odwiedzić dentystę. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to może poszukać w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła ukruszony ząb dostanie listę gabinetów stomatologicznych, podczas wyboru pasuje też sprawdzić opinie klientów, jakie również bez problemów się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić