Kiedy tak właściwie stosować implanty zębów i czemu powinieneś zainteresować się tą metodą wypełnienia uzębienia?

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki lub też żuchwy w celu utrzymania protezy lub też mostu. Są one wykonane z tytanu lub ewentualnie stopów tytanu i są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są niezwykle trwałe i mogą służyć przez wiele lat, jeśli są przyzwoicie użytkowane i zadbane – implanty warszawa. Nim zostanie założony implant, medyk dentysta musi dokumentnie zbadać stan zębów pacjenta i kości szczęki lub też żuchwy. Co poniektórzy pacjenci nie są słusznymi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości bądź obecność chorób takich jak cukrzyca lub też osteoporoza.

Metoda wszczepienia implantu jest zwykle przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym oraz trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na parę miesięcy, aby mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant ulubiony łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę bądź też most. Implanty są nadzwyczaj efektywne w uzupełnianiu brakujących zębów, jednak ich cena może być dość wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów oraz lokalizacji, cena ma prawo się wahać od kilkuset do paru tysięcy dolarów. Co poniektóre zabezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, jednak nie wszelkie, więc warto sprawdzić, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji sztampowych zębów. Pacjenci powinny szczotkować implanty tak samo jak swoje oczywiste zębiska.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić