Konsumencka upadłość – czy jest sposobem na wyjście z zadłużenia

Kłopoty ze spłacaniem swoich zobowiązań finansowych zaczyna mieć wiele osób. Powody takiego stanu są różnorodne, w wielu przypadkach takie osoby chciałyby bardzo to zrobić, lecz zwyczajnie nie mają żadnej możliwości. Zdarzają się bowiem wypadki losowe czy choroby, uniemożliwiające aktywne pracowanie, i wtedy problemy z zadłużeniem się nakręcają. Jeśli zobowiązania przestaną być spłacane, to niestety komornicy i wierzyciele zaczynają szukać wszelkich sposobów na to, aby odzyskać pieniądze.

Zajmowane jest wynagrodzenie, auta czy nawet nieruchomości, co pogarsza dodatkowo sytuację wierzyciela. Na szczęście od kilkunastu lat istnieją możliwości, żeby stanąć na nogi i swoją sytuację wyprostować, a taką możliwością jest upadłość konsumencka. Pierwsza jej forma wprowadzona została w roku 2009, a w ciągu późniejszych lat ukazały się kolejne zmiany, które znacznie rozszerzyły możliwości konsumentów.

Więcej informacji w tym temacie można znaleźć w internecie, wpisując na przykład w wyszukiwarce hasło upadłość konsumencka i sprawdzając otrzymane strony. W skrócie upadłość taka polega na tym, że jakaś część lub niekiedy i całość długów zostaje umorzona na drodze postępowania sądowego. Mogą się one ubiegać osoby nie mające własnej firmy, jakie przez ustalony okres czasu nie spłacają swoich zobowiązań. Sytuacja dłużnika analizowana jest przez sąd i jeśli rzeczywiście są ku temu przesłanki, to zostać może podjęta taka decyzja o upadłości.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić