Opony do widłowych wózków – jakie są ich najważniejsze typy

Użytkowanie wózków widłowych, podobnie jak i innych pojazdów, wiąże się co jakiś czas z koniecznością wymienienia opon. W czasie pracy ogumienie zużywa się dość mocno, w niektórych przypadkach nawet dość szybko. Tempo tego zużywania jest chociażby zależne od tego, na jakich nawierzchniach takie wózki jeżdżą i jak wyglądają przenoszone obciążenia. Jeśli opona do wózka widłowego Chełm będzie zbyt mocno zużyta, to trzeba ją będzie wymienić na nową, ponieważ dalsza eksploatacja stworzyć może nawet jakieś zagrożenie.

Aktualnie najpopularniejsze są dwa rodzaje takich opon, które się różnią ceną i właściwościami. Najpopularniejsze są pneumatyczne opony do wózka widłowego Garwolin, często wyposażone w dętki. W związku z tym że są wypełnione powietrzem, to posiadają dobre właściwości amortyzujące.

Świetnie sprawdzają się do jazdy po nierównych podłożach, oraz przewożenia wymagających ostrożności, delikatnych ładunków. Wśród tej rodziny opon najczęściej stosowane są radialne, przypominające swoim wyglądem opony samochodowe. W niejednym zastosowaniu sprawdzą się jednak lepiej pełne opony. Środek w nich jest wypełniony specjalną gumą, co ma przełożenie na wysoką odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. W ich przypadku nie ma problemów z przebiciem i stratą ciśnienia, co w niektórych przypadkach ma bardzo duże znaczenie. Jednak ten typ opon charakteryzuje się także nieco mniejszą elastycznością, z tego też powodu nie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy będzie trzeba przewozić coś delikatniejszego.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić