Węgiel czy pellet – jaki opał bardziej się opłaci

Duża część mieszkańców domów w dalszym ciągu przy ich grzaniu korzysta z różnego rodzaju pieców. Zależnie od budowy te piece umożliwiają spalanie paru rodzajów opałów. Niektóre są dedykowane jedynie do jednego, w pozostałych palić można paroma odmianami, to będzie zależeć od tego, co zostało przewidziane przez producenta. Od bardzo dawno największą popularnością cały czas się cieszy ekogroszek Zamość.

Opał te jest wytwarzany z odpowiedniej grubości węgla, dzięki czemu posiada doskonałe energetyczne własności i nie trzeba do wcale dużo do tego, aby nagrzać odpowiednio we wnętrzu. Niestety sporą wadą ekogroszku stanowi jego cena, jaka także zaliczana jest do najwyższych. Nieco mniej kosztuje pellet drzewny Zamość, jaki w wieku domach sprawdza się doskonale. To paliwo produkowane jest z trocin i odpadów pochodzących z zakładów obrabiających drewno, a dzięki niskiej zawartości wody spala się ono lepiej niż zwykłe drewno. Najtańszy jest pellet ze słomy Zamość, z tym że jest on koło dwóch razy mniej wydajny niż węgiel i ekogroszek.

Ze względu na to, że produkowany on jest z różnych rodzajów słomy, to produkt ten jest ekologiczny. Aby nie było problemów z ogrzewaniem w okresie zimowym, każdy policzyć sobie musi,jak dużo będzie poszczególnego opału potrzebował. Trzeba też pamiętać o tym, żeby zakupiony węgiel Zamość, pellet Zamość w należyty sposób przechowywać. Szczególnie na warunki będzie wrażliwy pellet, który po zawilgoceniu pali się dużo gorzej. Z takich też powodów zadbać należy o to, aby opał był przechowywany w suchych pomieszczeniach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić